Wedstrijdverslag

In een halfvolle ArenA werd vrijdagavond de wedstrijd om de tiende Johan Cruijff Schaal gespeeld. Landskampioen PSV nam het op tegen vice-kampioen Ajax. Vooraf was PSV duidelijk in het voordeel, aangezien Ajax een half elftal blessuregevallen had. Sommige spelers waren echt geblesseerd, anderen werden met lichte pijntjes aan de kant gehouden vanwege de wedstrijd tegen Brøndby vijf dagen later.
En zoals de naamgever van de schaal ooit zei, had ook dit nadeel een voordeel.
Wesley Sneijder was één van de spelers die gespaard werd voor de veldtocht in Denemarken en hij werd vervangen door
Nourdin Boukhari. De Rotterdammer heeft onder leiding van Blind een doorstart gemaakt als linkshalf en bewees in de wedstrijd tegen PSV dat Blind het goed heeft gezien.

Na een eerste helft met kleine kansjes over en weer sloeg de vlam in de tweede helft direct in de pan toen Bouma na een klutscorner 1-0 scoorde. Ajax werd wakker en trok aan de hand van Bouhkari ten aanval. Nadat eerst een doelpunt van
De Jong werd afgekeurd wegens buitenspel kreeg Ajax een vrij trap die Boukhari er vanaf een meter of 20 keurig in de kruising krulde. Een paar minuten later ging
Babel een een-tweetje aan met Bouhkari, die de bal heel scherp teruggaf waarna Babel ‘m snoeihard in de verre hoek schoot. De zuidkant van de ArenA ontplofte, winnen van PSV in de ArenA maak je immers niet vaak mee.
Ajax speelde de wedstrijd professioneel uit, waarna de eerste prijs van het seizoen binnen was. Maar belangrijker was het gewonnen vertrouwen, als je PSV zo kan wegdrukken dan moet
Brøndby ook geen probleem zijn.
Blind heeft er wel een probleem bij, want de onaantastbare positie van Sneijder is plotseling heel wankel geworden…