

Een groot aantal voetballers heeft bij beide clubs gespeeld, waar Danny Blind en Louis van Gaal waarschijnlijk de meest opvallende zijn.
Het laatste nieuws over Ajax vind je bij Ajaxxx | Amsterdam, 28 November 2023 - Ajaxxx.nl |
![]() |
![]() |
||||||||
![]() |
|||||||||
Ajaxxx.nl | Ajaxxx Home > Ajax Wedstrijden > Eredivisie > 2005-2006 > Sparta - Ajax Sparta - Ajax![]() ![]() Een groot aantal voetballers heeft bij beide clubs gespeeld, waar Danny Blind en Louis van Gaal waarschijnlijk de meest opvallende zijn. De Jong vindt weer een reden om te grijnzen![]() In ‘de Volkskrant’ kwam De Jong zelf aan het woord: “In het juichen zat een hoop frustratie. We zijn toch bijna 21 jaar bij elkaar geweest. Ik had het T-shirt al aan tijdens de wedstrijd tegen ADO Den Haag, de eerste keer dat ik weer bij de selectie zat. Ik weet niet of ik het shirt nog de rest van het seizoen zal dragen. Dat is een gevoelskwestie. Ik weet niet hoe ik daar straks tegenaan kijk.” Het spel van Ajax kon de krant minder bekoren: zo bont als op Spangen had Ajax het dit seizoen nog niet gemaakt. De voorhoede bestond deze keer, van links naar rechts, uit de in de basis debuterende Armeniër Manucharyan, Rosenberg en Babel. Ze maakten er een armetierige voorstelling van, de jonge Ajacieden. De enige die zich, naast De Jong, positief onderscheidde was Emanuelson. Maar de frivole linkspoot heeft, jong als hij is, vaak de eigenschap per wedstrijd op z’n minst één cruciale fout te maken. In de Champions League-wedstrijd Arsenal leidde hij met een foutieve pass naar Boukhari de snelle openingstreffer van Ljungberg in. Gisteren liet hij zich op kinderlijke wijze aftroeven door oud-Ajacied Obodai, die hem zeven minuten na rust met een simpele schouderduw opzij zette. Zijn voorzet werd keurig ingeschoven door Polak, 1-0. De Ajaxfans op de tribune kregen ook nog een veeg uit de pan: het was dan ook een gotspe dat de Ajax-supporters in de slotfase nog het lied ‘Zij krijgen voetballes’ ten gehore brachten. De Sparta-aanhang antwoordde met gepast gegniffel. In het AD wordt dieper ingegaan op de gele kaart die De Jong kreeg toen hij ook bij z’n tweede goal z’n shirt over het hoofd trok om het T-shirt te tonen waarop Luciano van den Berg R.I.P. stond: “Na de eerste goal keek hij me al aan, waarmee hij aangaf dat hij het door de vingers zag’’, aldus De Jong. “Toen hij na de tweede goal die kaart gaf, begreep ik dat wel. ‘Sorry Nigel’, zei hij, ‘maar ik moet je nu wél geel geven’. Zo zijn de regels en dat wist ik. Maar de emotie won op dat moment gewoon. Alles kwam los.” Ook Blind weigerde naar Bossen te wijzen: “Zo’n kaart kan je later in het seizoen opbreken. Het is misschien een kinderachtige regel, scheidsrechters zijn er nu eenmaal voor om die regels toe te passen.” WedstrijdgegevensSparta - Ajax 1-2 (0-0) Sparta - Ajax pollWat gaat het zondag worden?Ajax wint eenvoudig.
Ajax wint met moeite.
Gelijspel.
Sparta wint.
Totaal aantal stemmen: 2 VoorbeschouwingDe lijst afwezigen is nog steeds groot, dus Ajax trainer (en oud Spartaan) Blind zal weer flink moeten puzzelen om het juiste team te formeren. Lindenbergh is geschorst, Trabelsi, Rosales en Charisteas zijn er zeker niet bij. Wesley Sneijder en Hedwiges Maduro zijn op de weg terug, maar of ze kunnen spelen op Spangen is twijfelachtig. Bij Sparta kan oud Ajacied Anthony Obodai tóch meespelen, aan het begin van de week was de diagnose dat de Ghanees zijn sleutelbeen gebroken had. Dat blijkt toch niet helemaal te kloppen, waardoor Obodai het zondag tegen zijn oude club mag proberen. De Bookmakers schatten de kans dat Ajax wint hoog in: 1.52 per ingelegde euro, de kans dat Sparta wint wordt geschat op 6 tegen 1 en 4 tegen 1 voor een gelijkspel. |
||||||||
![]() |
|||||||||
Ajaxxx Home Geschiedenis Ajax Nieuws Ajax Reizen Ajax Shop Ajax Spelers Ajax Tickets Ajax Wedden Ajax Wedstrijden Johan Cruijff Schaal Champions League Eredivisie 2005-2006 RBC - Ajax Ajax - Feyenoord Willem II - Ajax AZ - Ajax Ajax - ADO Ajax - Roda Sparta - Ajax Ajax - Heracles PSV - Ajax Ajax - Heerenveen NEC - Ajax Ajax - FC Twente FC Utrecht - Ajax Ajax - RKC Vitesse - Ajax NAC - Ajax Ajax - Groningen Heerenveen - Ajax Ajax - NEC Twente - Ajax Ajax - Utrecht Feyenoord - Ajax Ajax - Willem II ADO - Ajax Ajax - RBC Heracles - Ajax Ajax - Sparta Ajax - PSV Groningen - Ajax KNVB beker Tegenstanders Johan Cruijff ArenA Over Ajaxxx Ajax Columns Ajaxxx Links Privacy Policy |
|||||||||
Ajax | Sitemap | Copyright © Ajaxxx.nl |